Je virus, který způsobuje nejen genitální bradavice, ale je zodpovědný i za rakovinu děložního čípku, rakovinu penisu a za vznik dalších závažných onemocnění.

Je známých přibližně 100 podtypů viru, z nichž 15 se v lidském organismu chová mimořádně agresivně. Pro 4 podtypy virů je známým řešením vakcinace běžně dostupná už i na Českém trhu. Zůstává však stále minimálně 11 podtypů lidského papillomavirus, vůči kterým se organismus ne vždy ví tak bránit jako v případě ostatních.

Mýtus: HPV je problém žen a ty si ho musí řešit samostatně.

Fakt: lidský papillomavirus je pohlavně přenosná choroba a přenašečem viru je mužský organismus. Ambici být za každou cenu agresivní dokazuje virus tím, že jeho přenosu nezabrání ani standardní forma ochrany – kondom.

Řešení: HPV musí řešit oba sexuální partneři! Tedy nejen ženy samotné. Každý pokus ženy léčit HPV bude zbytečný bez spoluúčasti na léčbě i sexuálního partnera. HPV se přenáší ruku v ruce s promiskuitou.

Indol3c® obsahuje účinnou látku, která má schopnost pomáhat organismu zvládat boj proti těmto virům!

HPV viry jsou malé DNA onkogenní viry (čeleď Papovaviridae), které po proniknutí a infikování lidského organizmu:

Pronikají do buňky, kde dochází k pomnožení virů a následně viry opouštějí buňku a infikují okolní buňky.

HPV viry se zabudují do DNA hostitelské buňky a následuje dělení infikované buňky a vznik nádorových buněk, které produkují atypické bílkoviny- onkoproteinů E6, E7 a ty způsobují nekontrolované dělení buněk.

HPV vede i ke změně konfigurace estrogenu