HPV - human papillomavirus

je virus, který způsobuje nejen genitální bradavice, ale je zodpovědný i za rakovinu děložního hrdla, rakovinu penisu a za vznik dalších závažných onemocnění.

Je známo přibližně 100 podtypů viru, z nichž 15 se v lidském organizmu chová mimořádně agresivně. Pro 4 podtypy virů je známým řešením vakcinace běžně dostupná už i na slovenském trhu. Zůstává však stále minimálně 11 podtypů lidského papilomaviru, vůči kterým se organizmus ne vždy umí bránit tak jako v případě ostatních.

Mýtus: HPV je problém žen a ty si ho musí řešit samostatně.

Fakt: lidský papilomavirus je pohlavně přenosná choroba a přenašečem viru je mužský organizmus. Ambici být za každou cenu agresivní dokazuje virus tím, že jeho přenosu nezabrání ani standardní forma ochrany – kondom.

Řešení: HPV musí řešit oba sexuální partneři! Teda nejen ženy samotné. Každý pokus ženy léčit HPV bude zbytečný bez spoluúčasti na léčbě i sexuálního partnera. HPV se přenáší ruku v ruce s promiskuitou.

Indol3c® obsahuje účinnou látku, která má schopnost pomáhat organizmu zvládat boj proti těmto virům!

HPV viry jsou malé DNA onkogenní viry (čeleď Papillomaviridae), které po proniknutí a infikování lidského organizmu:

  1. Pronikají do buňky, kde dochází k pomnožení virů a následně viry opouštějí buňku a infikují okolní buňky.
  2. HPV viry se zabudují do DNA hostitelské buňky a následuje dělení infikované buňky a vznik virem změněných buněk, které produkují atypické bílkoviny – onkoproteiny E6, E7, a ty způsobují nekontrolované dělení buněk.
  3. HPV vede i ke změně konfigurace estrogenu